Taštička poslední záchrany

28.07.2016 22:49

Trávit léto se dvěma cácorkama je docela fičák. Každý den si říkám, že musím sednout k počítači a konečně zase napsat něco na můj blog, ale pokud večer neuklízím, neskládám prádlo nebo nevařím na druhý den, tak usínám společně s holkami. Konečně je ale chvilka klidu, tak zase můžu něčím přispět. Minulý týden Terezka v parku upadla a odřela si koleno. Pohotově jsem vytáhla svoji „taštičku poslední záchrany“ a dala se do ošetřování. Kamarádka na mě zírala, že jsem tak připravená, což mi vnuklo nápad, podělit se s vámi o moji vychytávku, kterou tahám všude s sebou. No, není to tak úplně moje vychytávka, je to napodobenina krabičky poslední záchrany, kterou zná určitě každý správný zálesák.

Taštičku poslední záchrany jsem si vytvořila, když moje starší dcerka začala chodit. Dcerka  byla docela velké nemehlo, takže odřená kolínka a lokty byly na denním pořádku. Začala jsem s sebou tedy nosit desinfekci, tampony na odlíčení a náplasti. Velmi často jsem okolo sebe také slýchala: „Bolí mě hlava, nemáš náhodou nějaký prášek?“ Tak jsem s sebou začala nosit prášek na bolení hlavy a postupně se přidávaly další a další věci. Už tedy nebylo pohodlné mít to jen tak naházené v kabelce, tak jsem si vzala koženou taštičku a všechno potřebné do ní dávala.

Pro inspiraci přidávám seznam věcí, co se mi na cestách a procházkách hodí a je fajn mít stále při sobě, protože člověk nikdy neví, co se mu může hodit.

-          Desinfekci. Určitě si každý z nás pamatuje z dětství, jak si odřel koleno a máma nebo babička vzala štípavou vodičku a ránu nám ošetřila.     Nevím, jak vy, ale já z toho mám celkem trauma a ošetření ran jsem se bála. Když jsem přišla do lékárny, požadovala jsem tedy něco, co neštípe. Byl mi doporučen Betadine.

-          Odličovací tampony, na které desinfekci nanesu a ránu vyčistím.

-          Náplasti. Velké množství a velikosti a pro děti samozřejmě s obrázky.

-          Manikúrní nůžky, kterými se dá ustřihnout cokoliv.

-          Jehlu a nit. Společně se jimi dá něco zašít, nití jen něco zavázat a jehlou něco propíchnout nebo třeba vytáhnout třísku. Doporučuji třísku dítěti   nevytahovat nikde na veřejnosti, protože by na vás mohli zavolat sociálku :-)

-          Fenistil kapky a Fenistil gel, Aerius. Pokud někoho píchne vosa, včela nebo podobný hmyz a nevíte, zda je alergický či nikoliv, šoupněte mu pár kapek a ránu potřete, co nejdřív. Předejdete tím alergické reakci. Já vím, někdo může namítnout, že Fenitil je svinstvo, ale člověk to nepoužívá každý den a je to myslím menší zlo, než nějaká nemilá reakce. Pokud víte, že někdo alergický je, tak mu dejte tabletku Aeriusu.

-          Ixoderm včetně kleštiček. Výborná věc na klíšťata. Stačí malinká kapička na klíště, která jej paralizuje, desinfikuje a poté vysuší. Po pár minutkách stačí klíště vytáhnout kleštičkami. Naštěstí moc často nepoužíváme, ale myslím, že se to hodí s sebou nosit stále.

-          Sterilní rukavice. Nikdy nevíte, kdy budete muset dát někomu první pomoc, a v dnešní době všelijakých nemocí není na škodu chránit sebe a   svoji rodinu. Natažení rukavic zabere chvilku a pak s klidným srdcem můžete podat první pomoc.

-          Hemagel. Výborný gelík hlavně pro děti, které si odřou koleno. Zastavuje krvácení a zabrání vytvoření ošklivého a tvrdého strupu, který často při chůzi praská a rána se pak pomalu hojí.

-          Měsíčková mast. Na jakékoliv odřeniny a rány. Rychleji se bude vše hojit a dítě potření potěší, že se o něj staráte.

-          Kapky do očí.

-          Paralen prášky pro dospěláky a čípky pro děti, kdyby se objevila teplota.

-          Teploměr.

 

 

No a to je vše, na každodenní tahání to myslím stačí :-) Člověk ale nikdy neví, co se může stát a štěstí přece přeje připraveným.

Také máte svoji taštičku? Jestli jo, dejte vědět, co v ní nosíte vy, třeba jsem na něco zapomněla. Ráda se nechám inspirovat.

 

Diskusní téma: Taštička poslední záchrany

super

hana | 23.08.2016

tohle si určitě pořídím
a měla by to mít každá máma.dík za radu

Super nápad

Milada | 03.08.2016

Tak tahle taštička se asi do našeho malého košíku u kočárku nevejde :-( Ale díky za tip na desinfekci a taky si koupím něco na ty klíšťata. Ten Ixoderm vypadá dobře, ale já mám alergii na jód...

Super

Klara | 29.07.2016

Bezva napad, to si urcite poridim :-)

Přidat nový příspěvek